Vector’ün Önlenemez Yükselişi!

OT/VT sektöründe adını daima parlak başarılarla duymaya alıştığımız Vector A.Ş. bünyesinde 2018 Mart ayı itibariyle çok önemli iki gelişme yaşandı. Bilgi teknolojileri alanında sunduğu hizmetlerinin yanı sıra fiziki kaynaklarına yaptığı yatırımlarla da sektörün dikkatini üzerine çekmeye devam eden Vector A.Ş.; “Ödenmiş Sermaye” tutarını 1 Milyon TL arttırma kararı aldı. Bu karar neticesinde Vector A.Ş.’nin “Ödenmiş Sermaye” tutarı 2.150.000 TL’ye yükselmiş oldu. 

Gerçekleştirdiği atılımlarla sürekli büyüme gösteren Vector A.Ş.’de yaşanan bir diğer olumlu finansal gelişme ise Vector A.Ş.’nin %55 oranında iştiraki olan Trinoks Yazılım Anonim Şirketi’ndeki hisse oranlarını satın alması şeklinde gerçekleşti. Vector A.Ş., Trinoks Yazılım A.Ş.’ye ait %45 oranındaki hissenin tamamının satın almasını gerçekleştirerek, 2.170.000 TL “Ödenmiş Sermaye”ye sahip olan Trinoks Yazılım A.Ş.’deki hisse payını %100’e çıkartmış oldu. 

Gerek organik gerekse inorganik büyüme hamleleri sayesinde, artık eskisinden çok daha güçlü bir sermaye yapısına sahip olduğunu bir kez daha gözler önüne seren Vector A.Ş.’nin, Konsolide “Ödenmiş Sermaye” büyüklüğü an itibarı ile 4.320.000 TL seviyesine ulaştı. 

Satın alma sonrasında sadece “Ödenmiş Sermaye” kaleminde değil aynı oranda “Entelektüel Sermaye”sinde ve “Kontratlı Kurumsal Müşteri” sayısında da ciddi bir güçlenme meydana geldi. Bu gelişmeler neticesinde OT/VT pazarında en güçlü sermaye yapısına sahip firmalardan birisi pozisyonuna gelen Vector A.Ş., sürekli kar etmeye ve büyümeye devam ediyor.