Vector Kalitesine Uluslararası Ödül

Vector Bilgi Teknolojileri kalite kültürü ve sürdürülebilir büyüme konularında uzman uluslararası kurulus Business Initiative Directions (BID) tarafından Uluslararası Kalite Zirvesi’nde “CENTURY INTERNATIONAL QUALITY ERA” - Altın Kategori Ödülü’ne layık görüldü.

Vector Bilgi Teknolojileri; Müsteri Memnuniyeti, Liderlik, Teknoloji, En Iyi Uygulama, Is Sonuçları, ISO 9001 ve Toplam Kalite Yönetimi (QC100) kategorilerindeki uygunlugu dogrultusunda, geçtigimiz 10 ay içinde Paris, Londra, Madrid, Cenevre, Frankfurt ve New York’ta yapılan yıllık toplantılarda, 116 ülkeden sirket liderlerinin bir araya gelerek yaptıkları oylama sonucunda bu ödülü almaya hak kazandı.

BID tarafından 21-22 Mart tarihinde Cenevre’de gerçeklestirilen ve ‘Kalitede Uluslararası Yıldız’ (Century International Quality Era) ödüllerinin verildigi törende, dünyanın birçok ülkesinden basarılı sirketlerin temsilcileri de hazır bulundu. Uluslararası 26 medya kurulusu etkinlikte akredite olarak yer aldı. Uluslararası Kalite Zirvesi Altın Ödülü, Vector Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Serdar Içagasıoglu ve Genel Müdür
Yardımcısı Halit Erol Sengünler’e; Business Initiative Directions (BID) Baskanı Jose E. Prieto ve QC100 Baskanı Craig Miller tarafından takdim edildi.

Ödüle yönelik degerlendirmelerde bulunan Vector Genel Müdürü Içagasıoglu “Sirketimizin çalısma prensipleri arasında yer alan ve asla taviz vermeyi düsünmedigimiz ‘kalite ve sürdürülebilirlik’ ilkelerimizin sınırları asıp uluslararası otoritelerin dikkatlerini çekmesi ve en nihayetinde tescillenmesi bizleri çok memnun etti. BID’nin bizleri layık gördügü ödüle bildiginiz üzere aday olamıyorsunuz ve degerlendirme sürecinden haberiniz dahi olmuyor. İs yapıs modelimizin ‘dogal’ olarak ödüllendirilmesi bizim için gurur verici, ödülün sahibi olan tüm Vector ailesine tesekkür ediyorum.” dedi.  Genel Müdür Yardımcısı Halit Erol Sengünler “Century International Quality Era - Altın Kategori Ödülü’nü ülkemize kazandırmıs olmanın mutlulugu içindeyiz. Bu ödüle layık görülen bilgi teknolojileri sektöründeki ilk Türk firması olmanın gururunu yasıyoruz. Vector Bilgi Teknolojileri olarak 7 yıl önce kendimize sektörün oyuncularından biri degil, oyun kurucusu olma hedeni belirlemistik. Bu ödül bize gösteriyor ki dogru yoldayız ve sektörümüzde öncü pozisyonda çıtayı yükseltmeye devam ediyoruz. Türkiye’de bu ödülü alan ilk bilgi teknolojileri firması olma ve bu saygın ödülü ülkemize getirme onurunu bize yasatan, basta tüm çalısanlarımıza, bize güvenen müsterilerimize ve is ortaklarımıza, Vector Ailesi adına tesekkür etmeyi bir borç biliyorum.” dedi.

Arcelor Mittal, Wall-Mart, Karspersky, Indian Oil gibi dünya devlerinin layık görüldügü bu ödülü ülkemizden daha önce Dogus Holding, Sabancı Vakfı, Kardemir, Digitürk ve IGDAS almaya hak kazanmıstı. Kisi, kurum ya da kurulusların kendiliginden aday olamadıgı ödül; liderlik, planlama ve karar verme, müsteri memnuniyeti, çevreye saygı, kurumsal sosyal sorumluluk, inovasyon, yenilik ve teknoloji, mükemmellik, toplam kalite yönetimi gibi kriterler gözetilerek veriliyor.