Kick Off 2016 "Özgürlük Etkisi" ile Başladı

Vector grubunun gelenekselleşen etkinliklerinden Kick-off, 8-10 Ocak tarihlerinde Freedom Effect konsepti ile Antalya’nın Belek ilçesinde Cornelia Diamond Golf Resort & Spa tesisinde gerçekleştirildi. Kick Off’16 etkinliğinde 2015 yılında imzaatılan başarılar, yılın genel değerlendirmesi ve 2016 yılına yönelik beklentilere dair toplantılar yapıldı.

2015 yılında yaptığı büyük yatırımlar ile şirketin fiziki ve manevi varlıklarında önemli artışlar gösteren Vector A.Ş.,  yazılım şirketi Trinoks A.Ş., markalaştırdığı sistem departmanı Vectech, Ankara Vector & Ege Vector temsilcilikleri ve sektörden misafirlerin de katılımı ile 80  kişilik bir ekip ile etkinliğini gerçekleştirdi. 08 Ocak sabahı toplu bir şekilde merkez ofisten havalanına yapılan transfer esnasında  ve yaklaşık olarak uçağın bir bölümünü birbirini tanıyan kişilerin kaplıyor olması sebebiyle uçakta keyifli sohbetlerin yapıldığı gözlemlendi

Vector grubunu Antalya Havaalanında etkinlik sloganı #freedomeffect pankartı ile karşılayan otel görevlilileri, özel araç ile konaklanılacak tesise doğru transferi gerçekleştirdi. Vector Group Ailesi , Cornelia Diamond Golf Resort & Spa Oteli’nin güleryüzlü personeli tarafından ikramlar ile  karşılanıldı. Katılımcıların isimlerinin yer aldığı “ Hoş geldiniz “ pankartı ile oluşturulan özel desk’te gerçekleştirilen check-in işlemleri sonrasında odalarına yerleştirildi. Katılımcılar odalarında kendileri için hazırlanmış ve şirket genel müdürü tarafından kaleme alınmış “etkinliğimize hoşgeldiniz “ temalı mektup, isimlerine hazırlanılmış rozet ve magnet ile karşılaştı.

Etkinlik için hazırlanan cut-out , afiş ve giydirmeler devre arasını kampını gerçekleştiren Ajax ve Hannover 96 takımlarının ve otelin misafirlerinin ilgisini toplandığı gözlemlendi.  Amphitheatre salonunda  akşam üstüne doğru etkinliğin ilk sunumu Vector Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Halit Erol Şengünler tarafından yapıldı. Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Şengünler,  hazırlanan eğlenceli, manidar metinler eşliğinde çalışanlara ve paydaşlara 2015 yılının En’leri plaketlerini takdim etti.  Sunumun ikinci kısmında  2015 zaman tüneli başlığı altında  yıllık değerlendirmeleri gerçekleştirdi ve 2015 yılında gerçekleşen önemli husuların bireylere, ülkemize ve şirketimize olumlu ve olumsuz yönde etkilelerine dair değerlendirmelerde bulundu. Gösterdikleri çaba ve emek için tüm Vector ailesine teşekkür eden Şengünler; Freedom Effect konsepti ile anlatılmak istenilen mesajı güzel bir infografik video ile aktardı.

İlk gün oturumlarının sona ermesinden sonra bazı arkadaşlarımız; masaj salonları ,sauna , hamam , kapalı havuzda ve oyun salonlarında  vakit geçirirken bazı arkadaşlarımız odalarına çekilmeyi tercih etti. Otelin gece kulübünde tüm ekibin katılımı ile gerçekleştirilen parti sabahın ilk ışıklarına kadar devam etti.

Cumartesi günü sabah oturumunda Vector Genel Müdürü Halit Erol Şengünler tarafından kurumsal değerler sunumu gerçekleştirildi. Şengünler kurumsal değerlere yönelik çalışanlara bazı sorular sordu, verilen yanıtlar ile kurumsal değerlerin paralellik göstermesi memnuniyet oluşturdu. Şengünler, 2016 yılı projeksiyon sunumunda Vector Bilgi Teknolojileri A.Ş’nin hedeflediği büyüme oranlarını ve bu hedefi tutturmak için yürütülmesi planlanan stratejileri açıkladı.

VecTech Müşteri Hizmetleri Müdürü Serdar İçağasıoğlu departmanın 2015 yılında gerçekleştirmiş olduğu faaliyetleri ve 2016 Sunumunu gerçekleştirdi. Vector A.Ş’nin bugünlere ulaşmasında büyük pay sahibi olan OT-VT iş birimi adına birim Yöneticisi Murat Ak, hedefler sunumunu gerçekleştirdi ve ivmemizden bir şey kaybetmeden yoluma devam ediyoruz, dedi. Trinoks yazılım A.Ş  Genel Müdürü Cüneyt Gargin, Sistem  İş Birimi Yöneticisi Yusuf Akardaş, Dijital İş Birimi Yöneticisi Ziya Sağın ve Altis Genel Müdürü Efruz Özhüsrev’in 2016 vizyon sunumlarını paylaştılar.

Cumartesi günü sabah oturumlarını tamamladıktan sonra, çalışanlar güzel havanın tadını çıkarmak için Antalya merkeze seyahat gerçekleştiriken,  Vector Grup İcra Kurulu üyeleri ile davetli paydaşların birbirinden değerli temsilcilerinin katılımı ile İcra Kurulu &  Stratejik  görüşmeler toplantıları gerçekleştirildi.  Cumartesi akşamı, otelin bünyesinde yer alan gece kulübünde kareoke partisi düzenlenirken gece geç saatlere kadar devam eden eğlencelerden sabah toplantılara geç katılım gösteren arkadaşlarımız sayesinde haberdar olduk.

Pazar sabah oturumlarına  Grup Satış Direktörü Aslıhan Kılıç’ın satış hedeflerinin gerçekleştirilmesi ve istikrarlı büyümenin nasıl sağlanacağına dair yaptığı paylaşımlar ile başlanıldı. Ankara Vector Bölge Yöneticisi Emir Rad sunumuna 2015 yılında bir tv programı edasıyla Anadolu’yu karış karış gezdiklerini gösteren fotograflar ve videolar ile başladı. Ege Vector Bölge Yöneticisi Fatih Yiğit ve Ege Vector Bölge Müdürü Emrah Yurtsever gerçekleştirdikleri 2016 vizyon sunumlarında şirket tarafından belirlenmiş hedeften daha fazlasını gerçekleşireceklerinin sözlerini vererek salonun büyük bir takdirini kazandılar. Kurumsal İletişim & Pazarlama yöneticisi Caner Umutlu,  yapılan tanıtım faliyetlerinin arkasında yatan mantığı ve kullanılan tüm araçların eşsesli olmasının önemine vurgu yaptı. Vecback olarak markalaşan Finansal ve İdari işler departmanı yöneticisi Berna Tokay;  Finansal süreçler ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunurken tüm ekibini tek tek sahneye davet ederek tebrik etti. Öğlenden sonra toplantılara “Paydaşlar Oturumları” ile devam edildi, Türkiye ve Dünyanın önde gelen IT Şirketlerinin Türkiye yöneticileri 2016 yılı beklentilerini ve çözümlerine dair konuşmalar gerçekleştirerek sektör ve iş hayatı hakkında önemli paylaşımlarda bulundular.

Trinoks çalışanlarının oylaması ile belirlenen “Yılın Trinoks Çalışanı” ödül töreninde; Trinoks Kıdelim Yazılım Uzmanı Kübra Akdoğan birincilik , Trinoks Yazılım Proje Lideri Denizhan Kırmacı ikincilik ve  Satış Müdürü  Gökay Çiçek üçüncülük ödülünü kazandı. Vector çalışanlarının oylaması ile belirlenen “ Yılın Vector Çalışanı “ ödül töreninde; Muhasebe Yöneticisi Aysun Aksuy birincilik, İdari İşler ve Depo Yöneticisi Abdurrahman Tekneci ikincilik ve Kıdemli Teknik Destek Uzmanı Davut Çimen Üçüncülük ödülünü kazandılar. Vector Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İçağasıoğlu;  “Göstermiş oldukları başarı, arkadaşlık ve örnek tavırları ile bu ödülü almaya hak kazanan arkadaşlarımızı canı gönülden tebrik ediyor , diğer arkadaşlarımızında bu ödülü kazanmak için gerekli çabayı göstermelerini temenni ediyorum ” dedi.  Toplantıların sona ermesiyle otelden ayrılan Vector kafilesi 21:50 uçağı ile İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına hareket etti.

Kick Off’16 Freedom Effect etkinliğimize katılım gösteren Çok Değerli İş Ortaklarımız* ;

Altis -Efruz Özhüsrev , Armada- Sn Mustafa Güven,  Artım Bilişim- Sn Suat Sümer, BT Haber Murat Göçe, Emc Meltem Yıldırım &  Sn Satış Direktörü Anıl Ellibeş & Aret Tunç, GPTW Türkiye Eyüp Toprak, Hitachi - Tarik Ertugrul & Bahadir Ozturk, Honeywell Sn Erol Çetinkaya, ,   IT Network - Ahmet Mızrak, Lenovo - Sn Mert Dağaş ,  Microsoft Türkiye- Sn Emre Kaya,  Panasonic -Ali Oktay Ortakaya,  Samsung -Gökhan Barlak,  İMC Sigorta Brokerliği - Sayın Bora Şengünler’e  ve Zebra - Sn Can Tolu  & Sn Korkud Kılınç’a Teşekkürlerimizle.

*Şirketler İsim Listesine Göre Sıralanmıştır.