Kick-Off 2014

Vector Bilgi teknolojilerinin gelenekselleşen etkinliklerinden Kick-Off  , 10-12 Ocak Tarihlerinde Antalya Maxx Royal Belek otelde  gerçekleştirildi. Kick-Off’14 etkinliğinde 2013 yılında imza atılan başarılar, yılın genel değerlendirmesi ve 2014 yılının beklentilerine yönelik toplantılar gerçekleştirildi.

Tüm Vector çalışanlarının katılım gösterdiği etkinlik 10 Ocak Cuma sabahı toplu bir şekilde havaalanına gerçekleştirilen transfer ile başlamış oldu. Yolculuk esnasında geçmiş senelerde yapılan etkinliklerden unutulmaz anları paylaşıldı. Antalya’ya yolculuk yapan ekip uçak içersinde de yüksek enerjisi ile dikkat çekti. Vector ailesi, Antalya havaalanında onları karşılayan özel araçla otellerine doğru yola çıktılar. Yolculuk esnasında , Kick-Off’14 kapsamında gerçekleştirilecek Vector oyunları için takımların kuraları yapıldı. Takım kuralarında ekiplerin birbirleri ile atışmaları ve meydan okumalar keyifli anlar yaşanmasını sağladı.

Vector Ailesi , Maxx Royal Belek Otelin güleryüzlü personeli tarafından ikramlar ile  karşılanıldı ve kısa sürede gerçekleştirilen check-in işlemleri sonrasında odalarına yerleştirildi.  Vector ailesi havanın güzel olmasını fırsat bilerek akşamüstünü, Maxx Royal Belek’in muazzam manzarası eşliğinde bahçede geçirdi.

Stratejik düşünme , atiklik ve rakibin psikolojisini bozmaya yönelik bir oyun olan “Mendil Kapmaca”  kahkahalar eşliğinde oynanıldı. Mendil kapmaca dahi olsa kazanmak adına girilen çabalar görülmeye değerdi. Vector Marka Ekibi tarafından hazırlanan Altın, Gümüş ve Bronz madalyalar sahiplerine dağıtıldı. Buraların en hızlı benim, uçarım ve kaçarım diyen Fatih Aydın altın madalya almaya hak kazandı. Mendil kapmaca oyununun ardından akşam yemeği , dinlenme ve Maxx Royal Belek’in sunduğu birbirinden keyifli imkanlardan yararlanan ekip akşam  21:00 a kadar serbest zaman geçirdi. Akşam Bowling ile Vector oyunlarına devam edildi. Profesyonel olduğunu ancak gerçekleştirdiği başarılı atışları ile fark ettiğimiz Şirket Avukatımız Burak Bey yarışmayı önde götürdü ve altın madalyayı almaya hak kazandı. Oyunlar sonrasında geç saatlere kadar süren eğlence gece kulübünde devam etti. Çok geç saatlere kadar eğlenildiğini sabah ulaşamadığımız arkadaşlar sayesinde tahmin ediyoruz.

Serbest gün olarak planlanan Cumartesi günü, tüm ekibin dışarıdaki soğuk havaya aldırmadan, sıcak deniz havuzunda vakit geçirmesine olanak sağladı. Masaj salonları ,sauna , hamam , kapalı havuzda ve oyun salonlarında  vakit geçiren arkadaşlarımızın yanısıra ,Soğuk havaya meydan okuyan bazı cesur arkadaşlarımız; Murat Ak, Serdar İçağasıoğlu, Halit Erol Şengünler ve Fatih Yiğit ocak ayında kendilerini Akdenizin soğuk sularına bıraktılar.  Akşamüstü Vector Adına rezerve edilmiş olan, basket ve tenis sahalarında yarışmalara başlanıldı. Vector oyunları içersinde büyük bir ilgi çeken basketbolda ; hesaplarda şaşmaz bir denge gözeten Mali Müşavirimiz Hatice Milan’ın isabetli atışları kendisine altın madalyayı getirdi.

Vizyonu ve iş-yapış modelleri ile yapılmayanı yapan Vector ekibi , oynadığı oyunlarda da bu geleneğinden vazgeçmedi ve kendi bulduğu, kurallarını yazdığı ve hakemlerini görevlendirdiği oyun ile

bir ilke daha imza attı. 2 tenis topunun atılarak, belirlenen çizgiye en yakın mesafe de topu durduranın kazandığı oyun; Kort Curling adını aldı.  Almanya Futbol 1. Lig ( Bundes Liga ) ekiplerinden Borussia Mönchengladbach takımı ve taraftarlarının da meraklı gözlerle takip ettiği oyunu , milimetrik atışları ve yüksek konsantrasyonu ile Genel Müdür yardımcımız Halit Erol Şengünler kazandı. Yabancı konuklarında ilgi odağı olan bu oyunun çok yakında avrupa ya yayılması bekleniyor.

Cumartesi Akşamı düzenlenen ve tüm ekibin katıldığı akşam yemeğinde bir konuşma gerçekleştiren Şirket Genel Müdürü Serdar İçağasıoğlu;  “Vector Bilgi Teknolojileri  çalışanlarını memnun etmeyi kendine ilke olarak benimsemiş ve çalışanlarının mutluluğunun da gerçek başarıya giden yol olduğunu tecrübe ile tespit etmiştir. Geldiğiniz ve bu Ailenin bir parçası olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

 Akşam yemeğinin ardından  Vector Oyunlarının son etabı Air Hockey start aldı. Kick-off oyunlarının kazananın belirlendiği son oyun ciddi çekişmelere sahne oldu. İlk turda süpriz elenmeler gerçekleşirken finalde, Ergim Tanyeli’nin sakinliği ve stratejik hamleleri altın madalya kazanmasında büyük rol oynadı. Vector United ekibi, haftasonu süresince  kazandığı madalyalar ile 13 puan toplayarak kupayı kaldıran ekip oldu.  Kupayı kazanan ekip çoşkulu bir kutlama gerçekleştirdi ve Maxx Royal Otel ‘in gece kulübünde Vector Ailesi olarak eğlencelere devam edildi.

Pazar günü konferans merkezinde Bellini toplantı salonunda biraraya gelen ekip; Genel Müdür Serdar İçağasıoğlu’nun yaptığı açılış konuşmasıyla 2014’e start verdi. İçağasıoğlu yaptığı açılış konuşmasında, Vector Bilgi Teknolojilerinin 2013 zaman tünelini katılımcılara aktardı. Katılımcılar için hazırlanan süpriz ödül töreninde tüm ekibe, 2013 yılını hatırlatacak esprili plaketler takdim edildi. Plaketlerin sahiplerini bulmasının ardından Genel Müdür Yardımcısı Halit Erol Şengünler konuşmasına başladı. 2013 yılında gösterdikleri çaba ve emek için tüm vector ailesine teşekkür eden Şengünler; 2014 yılı için Vector Bilgi Teknolojileri A.Ş’nin hedeflediği büyüme oranlarını ve bu hedefi tutturmak için yürütülmesi planlanan stratejileri açıkladı.

Topplantıda şirket vizyonunun paylaşıldığı birinci bölümün ardından departman sunumlarının yer aldığı, ikinci bölüme geçildi. Profesyonel hizmetler müdürü Murat Ak, hazırladığı sunuma tüm ekibe teşekkür ederek başladı. Ak; Müşteri memnuniyetini artıracak ve hizmet çıtasını yükseltecek stratejilerden ve programlardan bahsetti. Satış Müdürü Mehmet Evrensel gerçekleştirdiği sunumunda departmanlarına ait Swot analizini paylaşarak ekibinin 2014 hedeflerini açıkladı. İş Geliştime müdürü Gülden Oğan, 2014’ün ilk büyük atılımı olan Ankara Temsilciliği içn görevlendirilen Emir Rad’ı Vector Ailesine tanıtarak, 2014 vizyonlarını aktardı. Marka yöneticisi Tuna Altunkaya yaptığı konuşmada Vector Bilgi Teknolojilerinin markalaşma sürecinin işleyiş yapısına değinirken, sektörün ‘ oyun kurucusu ‘ olma hedeflerinde ki vizyonu Vector Ailesi ile paylaştı.
 
Vector Çalışanlarının oylaması ile belirlenen “Yılın Çalışanı” ödülü Teknik Destek Uzmanı Davut Çimen’e Genel Müdür Serdar İçağasıoğlu tarafından verildi. Genel Müdür yardımcısı Halit Erol Şengünler’in gerçekleştirdiği kapanış konuşmasının ardından tüm vector Ekibi tek tek söz alarak, 2013 değelendirmelerini yaparak kendi 2014 hedef ve planlarını açıkladılar. Toplantıların sona ermesiyle otelden ayrılan Vector Ailesi 21:40 uçağı ile İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına hareket etti.