IT Sektörü Bir Arada

Vector Bilgi Teknolojileri tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen ve IT sektörü için bir gelenek haline gelen “ICT Smart Update” etkinliği bu yıl, 25 Mayıs Çarşamba günü The Seed, Sakıp Sabancı Müzesi’nde Zebra’nın Ana sponsorluğunda “Make IT Easy” konsepti ile gerçekleştirildi.

“Make IT Easy” konseptinde gerçekleştirilen etkinliğin sunuculuğunu TRT Spikerlerinden Berrak Ataşen gerçekleştirdi. Etkinliğin açılış konuşmasını bilgi teknolojilerine ilişkin yaptığı yorum ve eleştirilerle taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan nam-ı diğer ‘İnternet Ekipler Amiri’ -gazeteci M. Serdar Kuzuluoğlu gerçekleştirdi. Kuzuloğlu “Yeni Dünya, Yeni Tüketici ve Yeni Şirket” sunumunda verdiği keyifli örnekler ile hayatımızı kolaylaştıran teknolojiye ne kadar bağımlı olduğumuzu belirtti.

Etkinlikte, geleceğe yön veren, birbirinden değerli yerel ve küresel teknoloji şirketlerinin temsilcileri, kamu sektörünün önemli oyuncuları ve ülkemiz ekonomisine katma değer üreten yerel ve çok uluslu elit şirketlerin yöneticileri olmak üzere yaklaşık 200 isim ICT Smart Update çatısı altında bir araya gelerek, gelişmeleri aktarma ve birebir görüşme yapma imkânı buldu.

Barkod okuyucu, etiket yazıcı, kablosuz ağ bileşenleri, RF-ID donanımları ve mobil el terminalleri alanında dünya çapında lider üretici konumunda bulunan,  Kurumsal mobilite alanında sunduğu çözümler ile İşleri Kolaylaştıran, etkinliğin ana sponsoru Zebra’nın Türkiye Ülke Müdürü Sn Can Tolu ve EMEA bölgesi satıştan sorumlu başkan yardımcısı Sn Frederic Bismuth’u “ Zebra Oyunu yeniden başlatıyor” sunumlarını gerçekleştirdiler. Zebra Teknoloji’nin Kıdemli Satış Mühendisi Sn Murat Yemişli ise  “Yeni Zebra’nın Yeni Oyuncakları” ile ürün gamlarına dair aktarımlarda bulundular. Veri Depolama alanında sunduğu çözümler ile  yaşamsal öneme sahip verilerin tümünü güvenli, sürdürülebilir ve yönetilmesi kolay biçimde korunmasını sağlayarak  İşleri Kolaylaştıran ve etkinliğin altın sponsoru Hitachi Data System, şirketinin Genel Sektör Satış Müdürü Sn Tarık Ertuğrul  “ Yarın Rekabetçi Olabilmek İçin Bugün Transformasyon” sunumlarını gerçekleştirdiler.

Mobilsiad, Bilişim Teknolojileri Derneği, Türk-Amerikan İş Adamları Derneği ve Türkiye’nin en iyi işverenlerini belirleyen “Great Place To Work” enstitüsü etkinliği destekleyen kuruluşlar olarak etkinlkte yerlerini aldılar. Bilgi Teknolojileri sektörüne globalde ve ülkemizde yön veren kuruluşlar arasında yer alan  Soti, Panasonic, Altis, Trinoks, ve Armada’nın gümüş sponsorluğu ile gerçekleştirilen etkinlikte, Samsung piyasaya yeni sürdüğü ürünlerle hediye çekilişlerine sponsor oldu.
Sektörün en uzun soluklu yayın grubu BT Haber’in  ana Medya Sponsoru olarak destek verdiği etkinliğe , ICT alanında dikkatle takip edilen basın kuruluşları IT Network ve CIO dergisi de basın sponsoru olarak destek verdi. Lojistik sektörünün önemli ve saygın dergilerinden Unibusiness, Depolama ve lojistik sektörünün en büyük yayın grubu ST Otomasyon standları ile etkinlikte yerlerini aldılar.

İstanbul’da Boğaziçi’nin en eski yerleşim yerlerinden Emirgan’da gerçekleşen etkinlik konsepti ile katılımcılarını şaşırtmayı başardı. Mizansen gereği sahnede mikrofon bozuldu ve teknik ekipten bir kişi Vector A.Ş CEO’su Halit Erol Şengünler’e yardım etmeyen çalışırken müziğin sesi duyuldu. Konuklar arasına tedbili kıyafet ile gizlenmiş dansçılar oldukları yerde dans etmeye başlayarak birer ikişer sahneye geldiler ve güzel bir kareografi ile şovlarını sundular. Bu güzel enstantenin katılımcıların ilgilisini ve beğenisini kazandığı gözlemlenildi.