Bu Sene de Harikayız!

Vector A.Ş., Great Place to Work Enstitüsü tarafından düzenlenen “Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2019”da "20-50 Best Small Workplaces" kategorisinde “Türkiye'nin En İyi İşvereni” ödülüne layık görüldü. Vector ailesi son beş yılda dördüncü kez “Türkiye’nin En İyi İşvereni” unvanını kazanmanın mutluluğunu yaşıyor. Ödüllerini almak için sahneye çıkan şirket çalışanlarının hazırlamış olduğu sürpriz trampet gösterisi ise davetlilere keyifli dakikalar yaşattı.

Great Place to Work Enstitüsü tarafından düzenlenen Türkiye'nin En İyi İşverenleri araştırmasına 179 şirket katıldı. 92 şirketin aday olduğu araştırmada çalışan odaklı yönetim anlayışı ile insani dokunuşu yüksek kurum kültürüne sahip 31 şirket ödül almaya hak kazandı. Çalışmada; güvenilirlik, saygı, hakkaniyet, gurur ve takım ruhu gibi beş Great Place to Work felsefesine ait boyut analiz edildi. Ayrıca insan yönetimi uygulamaları ve çalışanların değerlendirmeleri esas alındı. Ödüller, çalışan sayısına göre 20-50, 50-250, 250-500, 500–2.000 ve 2.000 üzeri olmak üzere beş kategoride verildi.

Araştırma sonuçlarını değerlendiren Great Place to Work Türkiye Genel Müdürü Eyüp Toprak, "Geçtiğimiz üç senede Türkiye konjonktüründe yaşanan ekonomik ve siyasi gelişmeler tüm şirketleri ve çalışanlarını etkiledi. Tüm dünyada hâkim olmaya başlayan belirsizlik, gündemdeki ani ve tahmin edilemez çalkantılar Türkiye'de de etkili oldu. Bu gelişmeler, Türkiye'nin En İyi İşverenleri listesinde yer alan ve almayan tüm şirketlerin güven algısını olumsuz etkilerken, listeye giren şirketler bir yıl gibi kısa bir sürede güven tazeleyip, yüksek performanslarıyla krizi fırsata dönüştürdüler. Bu da bize, güven kültürüne hız kesmeden yatırım yapan şirketlerin zorluklara karşı daha dayanıklı olduğunu gösterdi." dedi.

Vector A.Ş. Genel Müdürü Halit Erol Şengünler, “Yıllardır hep söyledik ve hep söylüyoruz: “Çalışanlarını memnun edemeyen bir şirketin, müşterilerini memnun etme çabası boşadır!” Bu felsefenin gerek şirketlerimiz içerisinde gerekse de dışında oluşturmuş olduğu “Yüksek Güven Kültürü” adeta şirketlerimizin ve çalışanlarımızın geleceğinin teminatı ve sürdürülebilir kurum başarısının güvencesi halini almıştır. Vector grubunda çalışan ve çalışacak olan kişilere; biz asla bir “iş” vaat etmeyiz, bir “gelecek ve peşlerinden koşabilecekleri bir ideal” vaat ederiz. Son 5 yılda 4.kez layık görüldüğümüz GPTW unvanı bizim bu vaatlerimiz ile eylem – söylem birliği içerisinde olduğumuzun adeta bir nişanesi olmuş ve tüm Vectorlüler başta iç ve dış paydaşlarımızı tatmin ve ikna etmiştir.” Şeklinde düşüncelerini paylaştı.