Vector'e "Kalite ve Mükemmellik" Ödülü

Otherways Association tarafından her sene düzenlenen şirketlerin kendiliğinden aday olamadıkları “The Platinum Technology Awards” ödül töreninde Vector Bilgi Teknolojileri en iyi ticari marka dalında “Kalite ve Mükemmelik” ödülü ile onurlandırıldı. Dünya’nın 35 ülkesinden 45 şirketinin katılım gösterdiği ödül töreni 26 & 27 Temmuz tarihlerinde İtalya’nın Roma şehrinde The Rome Cavalieri Hotel – A Waldorf Astoria Collection otelinde 100 kişilik bir davetli listesinin katılım gösterdiği bir balo ile gerçekleştirildi.

Vector A.Ş.’yi temsilen  Vector GMY Halit Erol Şengünler ve Ankara Vector Bölge Yöneticisi  Emir Rad’ın katıldığı uluslarası ödül töreninden şirket büyük bir onur ve mutluluk ile döndü. Vector’ün kurulduğu günden bugüne iş süreçlerinde gösterdiği “ Kalite ve Mükemmellik”  markanın bölünmez bir parçası,  ana unsurlarından biri haline geldi ve akabinde uluslarası saygı değer bir kuruluş olan Otherways Association tarafından ödüllendirildi.

Toplam kalite yönetimi 1950 lerde Japonya da ortaya çıkan ve 1980 lerin başında batı dünyasında popüler olan yönetim sanatı olarak adlandırabileceğimiz bir yaklaşım olarak dikkatleri çekmektedir. Toplam kalite kültürünü , şirketlerin tutumunu ve yapısını kapsayan, müşterilerinin ihtiyaçlarını giderirken sunduğu veya sunmayı amaçladığı hizmet ve ürünlerin tamamını içeren bir yaklaşım olarak nitelendirilmektedir. Bu kültür geleneği ile  şirketlerin  ilk defa gerçekleştirdiği başarılı işleri, kusurlarını ve kayıpları da dahil olmak üzere her yönü ile operasyonlarını kalite bilinci ile yapması beklenmektedir. Şirketlerin  büyük bir kısmının toplam kalite yönetimini uygulama noktasında zorluklar yaşamaktadığı gözlemlenmiştir. Danışman firmalar tarafından gerçekleştirilen anketlere göre;  toplam kalite yönetimi uygulayan şirketlerin sadece %20 ile %36’sının kalite, verimlilik, rekat etme gücü veya finansal anlamda bariz, elle tutulur geri dönüşler almayı başarmışlardır.   Dünya çapında kalite yönetim yaklaşımını başarı ile uygulayan ve pozitif sonuçlar alan firmalar arasında Ford Motor Company, Phillips Semiconductor, SGL Carbon, Motorola ve Toyota Motor Company yer almaktadır. Ülkemizden  ise Garanti Bankası ve İETT daha önce toplam kalite kültürünü uygulayan ve ödüllendirilen şirketler arasında yer almaktadır.image1.JPG

Vector A.Ş Kurumsal iletişim ve Pazarlama yöneticisi Caner Umutlu; “ Genç ama gelenekleri olan bir şirketiz, biliyoruz ki herhangi bir zorlama ve gereklilik olmadan aldığımız kararlar sonucu oluşturduğumuz kalite standartlarımız öncelikle kendimize ve işimize olan saygımızdan ileri gelmektedir,” dedi. Vector’ün müşteri memnuniyeti yaklaşımlarını aktaran Umutlu; “ Klişelemiş, doğruluğundan şüphe duymadığımız fakat farklı yorumladığımız müşteri velinimetimizdir sözünü detaylandırmak isterim. Vector çalışanları bizim asıl velinimetimizdir, onların memnuniyeti iş süreçlerimiz ile doğru ilişki içerisinde olduğu için , Vector çalışanları mutlu oldukları sürece çözüm ortaklarımız , - müşterilerimiz diye adlandırmayı çok tercih etmiyoruz -, yüksek kalite standartlarında hizmetlerimizinden faydalanacaklardır. Vector kalitesinin oluşmasında ve ödüllendirilmesinin temelinde bu bakış açısı bulunmaktadır,” dedi.