Vector İlham Vermeye Devam Ediyor

Türkiye’nin bağımsız ve gönüllülük esasıyla bir araya gelmiş̧ en büyük iş dünyası örgütü olan Türkonfed, 40 bini aşkın şirketi bünyesinde barındıran en büyük KOBİ tabanlı sivil toplum kuruluşu olma özelliğine sahip. Türkonfed ve Londra Borsası ELITE Program iş birliğiyle gerçekleştirilen araştırmada 1 milyar TL’nin altında net satış̧ cirosuna sahip işletmeler, kamuya açık verilerden hareketle farklı kriterlere göre belirlendi.

Vector Bilgi Teknolojileri, Türkonfed 21. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi’nde ‘İlham Veren Şirketler’ arasında gösterildi. 17-18 Kasım’da Ankara’da düzenlenen organizasyonda Vector CEO’su Halit Erol Şengünler konuşmacı olarak yer aldı.

Türkonfed Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu yaptığı konuşmada, ‘Bu şirketler büyürken karlarını artırdıkları gibi, ülkemizin en önemli sorunu olan işsizliğe de çare olacak şekilde istihdam artışı yaratıyor. Geleceğin büyük oyuncusu olmak için markalaşma başta olmak üzere kurumsallaşma ve kurumsal yönetim anlayışının sadece raporumuzda yer alan şirketlerin büyümesi için değil, sürdürülebilir kalkınma yolunda ülke refahı açısından da önemli olduğunu düşünüyoruz.’ dedi.

17-18 Kasım’da Ankara’da düzenlenen organizasyonda konuşma yapan Vector Bilgi Teknolojileri CEO’su şirketin başarı yolculuğuna değindi ve son 3 yıldaki önemli gelişmelerden bahsetti. “2017 yılına TOBB tarafından “Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi-Türkiye 100” listesinde yer alma başarısı göstererek girdik ve aynı yıl iştirakimiz olan Trinoks Yazılım firmasının hisselerindeki oranımızı %55’e yükselttik. 2016 yılında Ankara Şubemizin tescilini tamamlayarak Ankara ve Anadolu’da bulunan firmalarımıza yerinde hizmet vermeye başladık. 2015 yılı Vector için bol ödüllü bir sene oldu. Uluslarası saygın bir kuruluş olan Business İnitiative Direction tarafından yapılan incelemeler sonucunda“ Century İnternational Quality Era-Kalitede Uluslarası Yıldız” ödülünü almaya hak kazandık. Great Place to Work Entisüsü tarafından sosyo ekonomik yapılar ve şirket & çalışan analizleri sonucunda belirlenen “en iyi iş verenler” listesinde Vector A.Ş yer alarak Türkiye’nin en iyi 25 iş vereninden bir tanesi seçildi. Otherways Association tarafından yapılan incelemeler sonucunda En iyi ticari markalar dalında mükemmellik ve kalite ödülünü aldı.