Vector “Özgürlük Etkisi” İle Başladı

Vector grubunun gelenekselleşen etkinliklerinden Kick-off, 8-10 Ocak tarihlerinde Freedom Effect konsepti ile Antalya’nın Belek ilçesinde Cornelia Diamond Golf Resort & Spa tesisinde gerçekleştirildi. Kick Off’16 etkinliğinde 2015 yılında imza atılan başarılar, yılın genel değerlendirmesi ve 2016 yılına yönelik beklentilere dair toplantılar yapıldı.
2015 yılında yaptığı büyük yatırımlar ile şirketin fiziki ve manevi varlıklarında önemli artışlar gösteren Vector A.Ş., yazılım şirketi Trinoks A.Ş., markalaştırdığı sistem departmanı Vectech, Ankara Vector & Ege Vector temsilcilikleri ve sektörden misafirlerin de katılımıyla toplamda 80 kişilik bir ekip ile etkinliğini gerçekleştirdi. Etkinliğin ilk adımı 08 Ocak sabahı toplu bir şekilde merkez ofisten havaalanına yapılan transferle atılmış oldu. Keyifli sohbetlerin ardından Antalya’ya ulaştık.
Vector grubunu Antalya Gazi Paşa Havaalanında etkinlik sloganı #freedomeffect pankartı ile Cornelia Diamond Golf Resort & SPA Oteli’nin görevlileri karşılayıp özel araçlarla otele transferi gerçekleştirdi. Vector Group Ailesi, “Hoş geldiniz” pankartı ile oluşturulan özel desk’te gerçekleştirilen check-in işlemleri sonrasında odalarına yerleştirildi. Katılımcılar odalarında kendileri için hazırlanmış ve şirket genel müdürü tarafından kaleme alınmış “etkinliğimize hoşgeldiniz “ temalı mektup, isimlerine hazırlanılmış rozet ve magnet ile karşılaştı.
Etkinlik için hazırlanan cut-out, afiş ve giydirmeler eşliğinde Amphitheatre salonunda akşam üstüne doğru etkinliğin ilk sunumu Vector Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Halit Erol Şengünler tarafından gerçekleştirildi. Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Şengünler, hazırlanan eğlenceli, manidar metinler eşliğinde çalışanlara ve paydaşlara 2015 yılının En’leri plaketlerini takdim etti. Bu noktada IT Network dergisi olarak Vector Ailesi tarafından “Yılın Medya İş Ortağı” ödülünü aldık. Vector bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Halit Erol Şengünler, dergimizin Genel Yayın Müdürü Ahmet Mızrak’a ödülünü takdim etti. Şengünler sunumun ikinci kısmında 2015 zaman tüneli başlığı altında yıllık değerlendirmeleri gerçekleştirdi ve 2015 yılında gerçekleşen önemli hususların bireylere, ülkemize ve şirketimize olumlu ve olumsuz yönde etkilerine dair değerlendirmelerde bulundu. Gösterdikleri çaba ve emek için tüm Vector ailesine teşekkür eden Şengünler; Freedom Effect konsepti ile anlatılmak istenilen mesajı güzel bir infografik video ile aktardı.
Cumartesi günü sabah oturumunda Vector Genel Müdür Yardımcısı Halit Erol Şengünler tarafından kurumsal değerler sunumu gerçekleştirildi. Şengünler kurumsal değerlere yönelik çalışanlara bazı sorular sordu, verilen yanıtlar ile kurumsal değerlerin paralellik göstermesi Vector Ailesi adına memnuniyet vericiydi. Şengünler, 2016 yılı projeksiyon sunumunda Vector Bilgi Teknolojileri A.Ş’nin hedeflediği büyüme oranlarını ve bu hedefi tutturmak için yürütülmesi planlanan stratejileri açıkladı.
VecTech Müşteri Hizmetleri Müdürü Serdar İçağasıoğlu departmanın 2015 yılında gerçekleştirmiş olduğu faaliyetleri ve 2016 Sunumunu katılımcılarla paylaştı. Vector A.Ş’nin bugünlere ulaşmasında büyük pay sahibi olan OT-VT iş birimi adına birim Yöneticisi Murat Ak, hedefler sunumunu gerçekleştirdi ve “İvmemizden bir şey kaybetmeden yoluma devam ediyoruz” mesajını verdi. Trinoks yazılım A.Ş Genel Müdürü Cüneyt Gargin, Sistem İş Birimi Yöneticisi Yusuf Akardaş, Dijital İş Birimi Yöneticisi Ziya Sağın ve Altis Genel Müdürü Efruz Özhüsrev’in de oturum çerçevesinde 2016 vizyon sunumlarını paylaştılar.
Cumartesi günü sabah oturumlarını tamamladıktan sonra, çalışanlar güzel havanın tadını çıkarmak için Antalya merkeze seyahat gerçekleştirirken, Vector Grup İcra Kurulu üyeleri ile davetli paydaşların temsilcilerinin katılımı ile “İcra Kurulu & Stratejik” görüşmeler toplantıları gerçekleştirildi.
Pazar sabah oturumlarına Grup Satış Direktörü Aslıhan Kılıç’ın satış hedeflerinin gerçekleştirilmesi ve istikrarlı büyümenin nasıl sağlanacağına dair yaptığı paylaşımlar ile başlanıldı. Ankara Vector Bölge Yöneticisi Emir Rad sunumuna 2015 yılında bir TV programı edasıyla Anadolu’yu karış karış gezdiklerini gösteren fotoğraflar ve videolar ile başladı. Ege Vector Bölge Yöneticisi Fatih Yiğit ve Ege Vector Bölge Müdürü Emrah Yurtsever gerçekleştirdikleri 2016 vizyon sunumlarında şirket tarafından belirlenmiş hedeften daha fazlasını gerçekleştireceklerinin sözlerini vererek salonun büyük bir takdirini kazandılar. Kurumsal İletişim & Pazarlama yöneticisi Caner Umutlu, yapılan tanıtım faaliyetlerinin arkasında yatan mantığı ve kullanılan tüm araçların eş sesli olmasının önemine vurgu yaptı. Vecback olarak markalaşan Finansal ve İdari işler departmanı yöneticisi Berna Tokay; Finansal süreçler ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunurken tüm ekibini tek tek sahneye davet ederek tebrik etti. Öğlenden sonra toplantılara “Paydaşlar Oturumları” ile devam edildi, Türkiye ve Dünyanın önde gelen IT Şirketlerinin Türkiye yöneticileri 2016 yılı beklentilerini ve çözümlerine dair konuşmalar gerçekleştirerek sektör ve iş hayatı hakkında önemli paylaşımlarda bulundular.
Trinoks çalışanlarının oylaması ile belirlenen “Yılın Trinoks Çalışanı” ödül töreninde; Trinoks Kıdemli Yazılım Uzmanı Kübra Akdoğan birincilik, Trinoks Yazılım Proje Lideri Denizhan Kırmacı ikincilik ve Satış Müdürü Gökay Çiçek üçüncülük ödülünü kazandı. Vector çalışanlarının oylaması ile belirlenen “ Yılın Vector Çalışanı “ ödül töreninde; Muhasebe Yöneticisi Aysun Aksuy birincilik, İdari İşler ve Depo Yöneticisi Abdurrahman Tekneci ikincilik ve Kıdemli Teknik Destek Uzmanı Davut Çimen Üçüncülük ödülünü kazandılar. Vector Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İçağasıoğlu;  “Göstermiş oldukları başarı, arkadaşlık ve örnek tavırları ile bu ödülü almaya hak kazanan arkadaşlarımızı canı gönülden tebrik ediyor, diğer arkadaşlarımızın da bu ödülü kazanmak için gerekli çabayı göstermelerini temenni ediyorum” dedi. Toplantıların sona ermesiyle otelden ayrılan Vector kafilesi 21:50 uçağı ile İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına hareket etti.
Kick Off’16 Freedom Effect etkinliğine katılım gösteren İş Ortakları; Altis – Efruz Özhüsrev, Armada – Mustafa Güven, Artım Bilişim – Suat Sümer, BT Haber – Murat Göçe, EMC Meltem Yıldırım & Satış Direktörü Anıl Ellibeş & Aret Tunç, GPTW Türkiye Eyüp Toprak, Hitachi – Tarık Ertuğrul & Bahadır Özturk, Honeywell Erol Çetinkaya, IT Network – Ahmet Mızrak, Lenovo – Mert Dağaş, Microsoft Türkiye – Emre Kaya, Panasonic – Ali Oktay Ortakaya,  Samsung – Gökhan Barlak, İMC Sigorta Brokerliği – Bora Şengünler’e ve Zebra – Can Tolu  &  Korkud Kılınç’a Teşekkürlerimizle.
Freedom Effect Nedir?
Özgürlük, parçadan bütüne giden bir kavramdır. Bizim için özgürleşmek, çalışanlarımızın, kendilerini nasıl mutlu-verimli hissediyorlarsa o şekilde davranabilme haklarıdır. Freedom Effect de bunu başarmanın adı. Tıpkı Kelebek Etkisi kuramı gibi…
Bir kişinin artı performansı, hedefimize ulaşmak için büyük bir etkiye sahip. Yani yapacağınız her olumlu hamle, geleceği bir parça değiştirecek.
Sen çok önemlisin. Yapabilirsin. Geleceği değiştirebilirsin.
Özgürleşebilirsin.
Özgürleştirebilirsin!