Türkiye'nin En İyi İş Verenleri Listesindeyiz

Vector grubu fiziki kaynaklarına yaptığı yatırımların yanısıra beşeri kaynaklarına verdiği değer ile sektörün dikkatlerini üzerine çekmeye devam ediyor. Çalışanlarını mutlu edemeyen bir şirketin başarılı olamayacağı ilkesi ile yola çıkan şirket geçtiğimiz günlerde “Turkiye’nin en iyi iş verenleri -2015” listesinde yer alarak önemli bir başarıya daha imza atmış oldu. Çalışanlarını mutlu edemeyen bir şirketin müşterilerini memnun etme çabasının gerçekçi olmadığını belirten Vector Grubu , hem çalışanlarını hem de müşterilerini memnun etmeyi başaran ender şirketler arasında yerini aldı.

Dünyada 49 ülkede faaliyet gösteren ve bulunduğu tüm ülkelerde en iyi işverenlerin belirlenmesinde araştırma yöntemleri ile önemli bir saygınlığa ve öncülüğe sahip olan Great Place to Work Entisüsü Türkiye’nin en iyi işverenlerini yaklaşık 1 yıl süren analizler sonucunda belirledi. Sektöründe yapılmayanı yapmayı gelenek haline getiren Vector Grubu  “ Turkiye’nin en iyi İş Verenleri” listesine girmeye hak kazandı. Türkiye’de üçüncü kez açıklanan listede çalışan odaklı yönetim anlayışıyla insan dokunuşu yüksek kurum kültürüne sahip 25 şirket yer aldı. Great Place to Work Enstitüsü 2015 Türkiye’nin En İyi İşverenler listesini açıkladı. Türkiye’de 3’üncü kez açıklanan listede ödüller bu yıl, çalışan sayısına göre 50 - 500, 500 - 2000, 2000+ ve 20-50 şeklinde 4 kategoride verildi.
 
Dünyadaki ekonomik yapıları ve şirket yapılarını yakından tanıyarak analizler gerçekleştiren Great Place To Work Entisüsü akademik alanda  da  diğer araştırma şirketleri ile işbirlikleri geliştiriyor.
Great Place to Work® 25 yılı aşkın süredir oluşan tecrübe ve bilgi birikimiyle  analiz metotları ve çalışma biçimlerini sürekli iyileştirilerek sonuçların objektif olmasını sağlamakta ve şirketlerin İK politikalarını birebir yansıtma başarısını sergilemektedir. Günümüzde kurum kültürü alanında tüm dünyadaki en prestijli danışmanlık ve araştırma kurumlarından biri olarak dikkatleri çeken GPTW’nin yayınladığı raporlar  hem İş dünyası tarafından hem de toplum tarafından yakından ve büyük bir önem ile takip edilmektedir. Bilginin hızla yayıldığı ve  Y jenerasyonu olarak adlandırılan kuşağın iş dünyasına dahil olması ile birlikte “Çalışan Memnuniyetini” korumak ve geliştimek farklı bir boyutta ele alınmaktadır. Çalışan memnuniyeti ile  marka algısı doğru orantılı bir ilişki içerdiği gözlemlenmektedir. Markanın algısı dışarıdan iyi ise çalışanlar da burada çalışmaktan gurur duyuyor. Ürünlerden, hizmetlerden toplum mutlu ise bunun bir parçası olarak kendisini o zincirin bir halkası olarak görüyor ve uzun süre de kopmayı düşünmüyor.Proudly Presents2.jpg

Vector Bilgi Teknolojileri CEO’su Serdar İçağasıoğlu; Şirketlerin tüzel kişiliği çalışanlar vasıtası ile ete kemiğe bürünmektedir.  Şirketimiz 7 yaşında genç bir yapı ve bizlerin Vector Ailesi olarak  bir gelenek ve iş yapış modeli oluşturmaya yönelik ortak kaygısı bulunmaktadır. İlk yazdığımız vizyon metnimizde “ en  çok çalışılmak istenen şirketler “ arasında yer almak gibi bir hedef belirlemiştik.  Oluşturduğumuz ve geliştirmek için çaba gösterdiğimiz “ Kurum Kültürümüzün”  takdir edilmesi ve bunun bir sonucu olarak “ Turkiye’nin en iyi İş Verenleri” arasında yer almamız gurur verici, dedi. İçağasıolu sözlerini;   Vector ailesinin her bir ferdinin mutluluğu bizleri bugünlere getirdi  şimdi bizlere düşen görev bu önemli nişaneyi koruyup geliştirmektir, diyerek tamamladı.