Tarsim Samsung Kararından Memnun

Ülkemizde de tarım sektörünü tehdit eden risklerin teminat altına alınabilmesi amacıyla bir sigorta mekanizmasının devreye sokulması düşünülmüş ve bu amaçla 14/06/2005 tarihli 5363 sayılı "Tarım Sigortaları Kanunu" çıkarılmış. 2006 yılında ise Tarsim - Tarım Sigortaları Havuzu aktif olarak çalışmalarına başlamıştır.

Tarım Sigortalar Havuzu sahadaki eksperleri için Vector ile 2015 yılında gerçekleştirdiği projede Samsung Tab Active tercih etmişti ve pilot çalışmaları sonrasında 500 adet tableti sahaya sürmüştü. Zorlu koşullarda çalışan eksperlerin tabletlerden aldığı verim ve yüksek performanstan memnun kalan Tarsim, aynı üründen 1.000 adet daha alarak Samsung parkını genişletti.

Sahadaki eksperlerin mesailerinde net olarak 4 saat kazanç sağlayan tabletler, saha ekipleri tarafından kolaylıkla kullanabilmeleri açısında da tercih sebebi oldular. Sahada hard copy olarak hazırlayıp gün sonunda mevcut sisteme giriş yapılan raporlar online olarak sisteme giriş yapabildiğinden projede, hem Tarsim hem de sigorta karşılığını hızlı bekleyen çiftçi kazanmış oldu. Yarı endüstriyellik ve uygun maliyet kriterlerini karşılayan Samsung Tab Active, sahadan veri girişlerinin yanı sıra, yüksek kalitede fotoğraf çekebilme ve GPS koordinatlarının oldukça hassas olarak merkeze iletilmesi, ilgili raporlardaki yardımcı materyal gereksinimlerini de karşılamış oldu.