Oyak Renault Seçimini Yaptı

Oyak Renault üretimdeki süreçleri yönetmek için APPLE Mini4 serisini tercih etti. 205 adet tablet, üretim şeflerine dağıtılarak süreçlerin hatasız yönetilmesi adına kullanılmaya başlandı. Demeter projelerindeki süreçleri yönetmek için TC51 serisi el terminallerini tercih eden Oyak Renault, montaj hatlarındaki süreçlerin yönetilmesi için 2017’de başlatılan projenin 2. fazı devreye alarak projede 100’e yakın TC51 serisi terminal kullanmaya başladı. Yedek parça ambarlarında kullanılan forkliftler için ET55 serisini tercih eden Oyak Renault, daha önce forkliftlerde herhangi bir
terminal kullanılmazken, süreçlerin daha güvenli yönetilmesi adına Zebra ET55 serisi tabletleri kullanmaya başladı. ET55 serisi tabletler aynı zamanda kalite kontrol süreçlerini yönetmek için de tercih sebebi oldu. Gerçekleştirdiği bu büyük yatırımla verimliliğini arttıran Oyak Renault hedeflediği hıza ulaştı.
 

Oyak Renault Hakkında:
1969 yılında Renault markalı otomobillerin Türkiye’de üretilmesi amacıyla kurulan ve bugün faaliyetini Oyak’ın %49 ve Fransız Renault Grubu’nun %51 payı ile sürdüren Oyak Renault otomobil fabrikaları, yıllık 360 bin otomobil ve 750 bin motor üretim kapasitesi ile Renault’nun Batı Avrupa dışında en yüksek kapasiteye sahip üretim tesislerinden biridir. Renault marka binek araçların, motorlarının ve başta vites kutusu olmak üzere diğer mekanik parçalarının üretimini ve ihracatını gerçekleştiriyor. Oyak Renault, yarım asra uzanan köklü geçmişi ile Türkiye tarihinin en başarılı uluslararası doğrudan yatırımlarından biridir.