IT Sektörü Toplanıyor

Vector Bilgi Teknolojileri tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen ve IT sektörü için bir gelenek haline gelen “ICT Smart Update” etkinliği bu yıl, 25 Mayıs Çarşamba günü The Seed, Sakıp Sabancı Müzesi’nde, Zebra’nın Ana sponsorluğunda, “Make IT Easy” konsepti ile gerçekleştiriliyor.

“Make IT Easy” konseptinde gerçekleştirilecek etkinlik, sektörün önemli STK’ları ve kuruluşlarının gücünü de arkasına alıyor. Devlet kanalımız TRT Spikerlerinden Berrak Ataşen’in sunuculuğunu gerçekleştireceği ve bilgi teknolojilerine ilişkin yaptığı yorum ve eleştirilerle taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan nam-ı diğer ‘İnternet Ekipler Amiri’ Gazeteci M. Serdar Kuzuluoğlu’nun konuşmacı olarak yer alacağı etkinliği; Mobilsiad, Bilişim Teknolojileri Derneği, Türk-Amerikan İş Adamları Derneği ve Türkiye’nin en iyi işverenlerini belirleyen “Great Place To Work” enstitüsü destekliyor.

ICT Smart Update ’16, her yıl olduğu gibi bu yıl da IT sektöründe önemli rol oynayan ulusal ve uluslararası teknoloji şirketlerinin temsilcilerini, kamu kurumlarının değerli isimlerini ve Türkiye’de katma değer üreten şirketlerin yöneticilerini bir araya getirmeye hazırlanıyor. Konsepti itibariyle her yıl sadece sınırlı sayıda seçkin katılımcıyla gerçekleştirilen’ üst düzey bir etkinlik olan ICT Smart Update kapsamında misafirlerin vakitlerini en verimli şekilde değerlendirip, tespit ve teorilerini muhataplarına aktarabilmeleri ve ihtiyaçlarına yönelik çözümleri doğru kanallar üzerinden alabilmeleri amaçlanıyor.

Bilgi Teknolojileri sektörüne globalde ve ülkemizde yön veren kuruluşlar arasında yer alan  Hitachi’nin altın sponsorluğu; Soti, Panasonic, Altis, Trinoks, ve Armada’nın gümüş sponsorluğu ile gerçekleştirilen etkinlikte, Samsung piyasaya yeni sürdüğü ürünlerle hediye çekilişlerine sponsor oluyor.

Sektörün en uzun soluklu yayın grubu BT Haber’in  ana Medya Sponsoru olarak destek verdiği etkinliğe , ICT alanında dikkatle takip edilen basın kuruluşları IT Network ve CIO dergisi de basın sponsoru olarak destek veriyor. Lojistik sektörünün önemli ve saygın dergilerinden Unibusiness ve Depolama ve lojistik sektörünün en büyük yayın grubu ST Otomasyon etkinliği destekleyen basın kuruluşları olarak dikkat çekiyor.

Geleceğe yön veren, birbirinden değerli yerel ve küresel teknoloji şirketlerinin temsilcileri, kamu sektörünün önemli oyuncuları ve ülkemiz ekonomisine katma değer üreten yerel ve çok uluslu elit şirketlerin yöneticileri ICT Smart Update çatısı altında bir araya gelerek, gelişmeleri aktarma ve birebir görüşme yapma imkânı buluyor.          

İstanbul'da Boğaziçi'nin en eski yerleşim yerlerinden Emirgan’da gerçekleşecek etkinlik konsepti ve katılımcıları ile de merak uyandırmaya devam ediyor. Yapılan hazırlıklar değerlendirildiğinde, IT sektörünün önemli bir zirvesi balo tadında gerçekleşeceğe benziyor.