Bilişim Sektörünün İlk 500 Şirketi Açıklandı

Bilişim 500 Ödül Töreninde; dağıtıcı kategorileri, sistem entegratörü ve iş ortağı kategorileri, hizmet sağlayıcı kategorileri, uluslararası üreticinin Türkiye temsilcisi kategorileri, Türkiye merkezli üretici, Bilişim 500 Plus, ana kategoriler, Türkiye ekonomisine katkı özel ödülleri olmak üzere farklı kategorilerde ödüller verildi. Vector olarak, 2018 yılı ilk 500 bilişim şirketi satış gelirlerine göre belirlenen listede 172. sırada yer alırken, Uluslararası üreticinin temsilcisi/satıcısı listesinde 32., Uluslararası üreticinin temsilcisi/satıcısı-donanım listesinde 15. ve veri toplama (OT-VT) donanımı-Uluslararası temsilcisi/satıcısı gelirlerine göre belirlenen ilk 8 şirket içerisinde 5. Sırada yer aldığımızı belirtmekten mutluluk duyarız.

Bilişim 500 Araştırma Sonuçlarına Aşağıda Yer Alan Link Aracılığı İle Ulaşabilirsiniz.
https://www.bthaber.com/b500pdf/ 
 

BİLİŞİM 500 NEDİR?   
‘’Bilişim Sektöründe gündem ve katma değer sağlama’’ misyonu ile yapılanmış olan Şirketler Grubumuz, uzun yıllardan bu yana katma değerli hizmetlere ilişkin alanlarda lider projeler yaratma, geliştirme ve uygulama konularında önderliğini sürdürüyor.
Şirketler Grubumuzda 25 yıldır ‘’Türkiye’nin Bilişim Sesi’’ olan BThaber Gazetesi, Türk Bilişim Sektörüne hizmet vermeyi, iş dünyasının teknolojiyi daha etkin, bilinçli ve verimli kullanması için bilgilendirme araçları geliştirip sunmayı ilke edinmiştir.
Buradan yol çıkarak, Türk bilişim sektörünün ciroları itibariyle en büyük 500 şirketini genel ve faaliyet gösterdikleri alt kategoriler itibariyle sıralayan, pazar hakkında öngörü ve özellikleri belirleyen detaylı bir çalışmayı her yıl kamuoyuna gururla sunmaktadır.