Üretim ve Depo Yönetim Sistemi

Üretim ve Depo Yönetim Sistemi

Bütünleşik bir üretim izleme ve yönetim sistemidir. Malzeme ambarınızadan başlayan tüm süreçlerinizi takip etmekle kalmaz, üretime malzeme besleme, üretim iş emirlerine uygun olarak üretim noktalarında yapılan üretimleri denetleme, raporlama, üretimden çıkan ürünlerin oluşumunu sağlayarak mamul ambar tarafında ürünlerinizin ambar yönetimini gerçekleştirir. Operasyonlar, uygulama içerisinde 3 ana başlık altında yönetilmektedir, malzeme ambar, üretim takibi ve mamul ambar. Axion Blade® Professional Üretim Takip Sistemi bu ana başlıklar altındaki operasyonların her birini diğer operasyonlar ile ilişkilendirerek yönetir. Bir üst sistem ile entegre çalıştığı durumlarda üst sistemlerde (ERP, Üretim Planlama Sistemleri ya da Muhasebe Sistemleri) yaratılan üretim kayıtlarını otomatik olarak alır ve kablosuz alt yapı üzerinde çalışan terminaller ya da panel pcler ile operatörlere taşır. Bu aşamadan sonra operatörler ilgili üretime veya iş emirlerine bağlı operasyonları yürütmeye başlar.

abepro1.jpg

 

 

 

 

 

 

AxionBlade® Professional Üretim Takip Sistemi içerisinde operasyonların tamamı emirler şeklinde sistem tarafından yönetilerek uygulanır. Operatörler sadece sistemin kendilerine gösterdiği noktalardan malzemeleri alarak üretim noktalarına taşır ve yine bu aşamada sistemin kendilerine gösterdiği miktarlarda üretim hattına malzeme beslerler. Üretim Takip Sistemi içerisinde yer alan kontroller sayesinde üretimde ve sevkiyat aşamalarında hata önlenmiş olur. Fire adetleri, operatör performansları, kalite kontrol verileri, üretim verileri, mal kabul ve sevkiyat verileri gibi veriler de sağlıklı olarak sahadan toplanarak üst sistemlere aktarılır ya da Axion Blade® Professional içerisinden raporlanabilir.

Axion Blade® Professional Üretim Takip Sistemi işletme içerisindeki süreçlerinizin malzeme ambardan sevkiyata kadar kontrollü olarak ilerlemesini sağlar ve kusursuz bir izlenebilirlik elde etmenize yardımcı olur.

Vector A.Ş'nin iştiraki Trinoks Yazılım A.Ş'nin mühedisleri tarafından yazılmış Axion Blade® Professional Üretim Takip Sistemi yurtiçinde ve yurtdışında çok sayıda işletmede kullanılmaktadır.