Arşiv Yönetim Sistemi

Arşiv Yönetim Sistemi

Klasik depo yönetim sistemlerinden farklı olarak sadece fiziksel arşiv depolarına özgü çalışma mantığı ile geliştirilmiştir. Bu nedenle sahip olduğu yetenekleri sayesinde fiziksel arşiv depolama hizmeti veren firmaların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak düzeydedir.

Operasyonel olarak ele alacak olursak, evrakların herbirinin barkod etiketleri ile kimliklendirilmesi, barkod etiketli olan klasörlere ve bu klasörlerinde yine kimliklendirilmiş olan kutulara yerleştirilmesi yapılması gereken ilk çalışmadır. Barkod etiketleri ile kimliklendirilen evraklar, klasörler ve kutular sistem içerisinde adres tanımları yapılmış olan lokasyonlara yerleştirilirler.

AxionBlade® Archive Fiziksel Arşiv Yönetim Sistemi'nin sahip olduğu web sipariş modülü sayesinde müşterileriniz internet üzerinden evrak talebinde bulunabilir ya da evraklarının taranarak dijital olarak kendilerine gönderilmesini isteyebilirler. Uygulama içerisinde bulunan el terminali ile teslim işlemi sayesinde, kutu ve evrak teslimlerinizi müşterilerinizin ofislerinde fiziksel olarak sistem kontrolü ile gerçekleştirebilirsiniz. Teslim edilen arşiv için onay almanız gerekli ise tesim alan kişinin imzasını el terminali ekranında alabilir ve imzayı sisteme online olarak aktarabilirsiniz. Böylece evrakların imzalı olarak kontrolü sağlanmış olacaktır. Bu noktadan sonra sistem gelen siparişlere istinaden otomatik olarak sahada bulunan operatörlere iş emirleri dağıtır. Operatörler el terminalleri üzerinde kendilerine yönlendirilen iş emirlerini yerine getirmek için sistemin göstermiş olduğu lokasyona giderek ilgili kutu içerisinden ilgili evrağı alır ve siparişte belirtilen işlemi gerçekleştirirler. Siparişte talep edilen operasyon evrağın bizzat müşteriye teslimi ise depo operatörü evrağı sevk edecek olan operatöre teslim eder.

arsiv1.jpg

 

 

 

 

 

Sevkiyat operatörü evrağı müşteriye teslim ettiği anda el terminali ile teslim alan kişiden dijital olarak imza kaydı alır ve işletmeye döndüğünde bu imza kaydını sistemdeki ilgili siparişe aktarır. Böylece sistem üzerinde ilgili evrağın şuanda nerede olduğu ve kim tarafından teslim alındığı bilgisi, teslim alan kişinin imzası ile tutulur. Arşiv Deponuzu en efektif şekilde kullanmanıza olanak sağlar. 

AxionBlade® Archive Fiziksel Arşiv Yönetim Sistemi, deponuzda bulunan kutu, klasör, evrak vb. tamamını barkod ya da FRID etiketleri yardımı ile takip etmenizi sağlamaktadır. Proje başlangıcında tüm envanterin ve lokasyonlarınızın sayılması ve etiketlendirilmesi gerekmektedir. Bu süreçte sizlere danışmanlık hizmeti de vermekteyiz. AxionBlade® Archive Fiziksel Arşiv Yönetim Sistemi, hali hazırda piyasada bulunan birçok ERP ya da Muhasebe sistemi ile entegre çalışmaktadır.

Vector A.Ş'nin iştiraki Trinoks Yazılım A.Ş'nin mühedisleri tarafından yazılmış AxionBlade® Arşiv Yönetim Sistemi yurtiçinde ve yurtdışında çok sayıda işletmede kullanılmaktadır.