Sosyal Sorumluluk Politikamız

sosyal.jpg

Vector Bilgi Teknolojileri olarak, sosyal sorumluluğu bir kurum kültürü olarak benimseyip, içinde bulunduğumuz toplumun çevresel ve sosyal gereksinimlerinden yola çıkarak Sosyal Sorumluluk Projeleri üretiyor ve hayata geçiriyoruz. Ülkenin ve toplumun gelişimine katkıda bulunan projelerde yer alarak, Türkiye'nin geleceğine yatırım yapıyoruz.

‘Sektörümüzün oyuncularından birisi değil, oyun kurucusu olacağız’ dediğimiz gün; kazandığımızı toplumla paylaşmayı ilke sayacağımızı, etik, sorumlu, toplumun genel çıkarlarını geliştiren ve koruyan bir yaklaşımla hareket edeceğimizin altına imza attık.

Her yıl hazırladığımız promosyon ürünlerimizde, firma ve ürün tanıtımı yapmak yerine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak istediğimiz konuları işleyerek, müşterilerimize sunuyoruz. 2011 yılında ‘Küresel Isınma’, 2012 yılında ‘soyu tükenen Hayvanlar’, 2013 yılı içinse ‘geri dönüşüm’ ve 2014 yılı için ‘Dünya mirası listesine alınan varlıklarımız’ temalarını ele alarak takvimlerimizi oluşturduk. Greenpeace, Tema, WWF, Unesco gibi konularında uzman dernekler ile işbirliği yaparak hazırlanan Vector takvimleri çok kısa süre içinde müşterilerimiz tarafından beğenilen ve aranan masa üstü takvimi halini almayı başardı.

Buradan seçimlerini farkındalıktan yana kullanıp, takvimlerimizi masalarına koyan tüm müşterilerimize teşekkür ederiz.

Toplumu fidan dikme sevgisiyle erozyona, orman yangınlarına karşı duyarlı hale getiren, Çevre ve Orman Bakanlığı ile işbirliği yaparak orman alanlarının genişletilmesi, küresel ısınmanın azaltıla-bilmesi için çalışan Tema ile iş birliği yaptığımız “İzmir Hatıra Ormanı” proje kapsamında ağaçlandırma çalışmaları gerçekleştirdik. Vector olarak İzmir’de karbondioksitin tutulabileceği 2000 ağacımızın olduğunu bilmek bizleri mutlu ediyor ve yeni ağaçlar dikmek için bizleri daha da teşvik ediyor.

Hayata geçmiş bir diğer etkinlik ise; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Körler Kütüphanesinin yardımlarıyla gerçekleştirdiğimiz, sesli kitap projesidir. Dünyaya açılan kapılar olarak kabul edilen kitaplardan ne yazık ki körlerin yararlanması çok zor. 1997 yılında açılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Körler Kütüphanesi, körlerin ve az gören vatandaşlarımızın kitap dergi gazete gibi eserlere kolay ve kısa şekilde ulaşımını sağlamaktadır. Kitap okumayı seven ve diksiyonuna güvenen tüm müşterilerimizi kitap seslendirmeye davet ediyoruz.

Vector Bilgi teknolojileri olarak bugüne kadar katılım gösterdiğimiz sosyal sorumluluk projelerinden mutluluk duyuyoruz , yaptıklarımız ile yetinmeden daha fazla sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştimek amacı ile yolumuza devam edeceğimizin sözünü siz sevgili paydaşlarımıza veriyoruz.