Tülomsaş

  Tülomsaş Ana Sistem Altyapısını Yeniledi

  Ana faaliyeti TCDD’nin lokomotif ve vagon ihtiyacını karşılamak olan Tülomsaş, yeni sistem altyapısı ve felaket yönetim merkezi için Vector Bilgi Teknolojileri ile iş birliği yaptı. Vectorkosununda uzman ekipleriyle hazırladığı analizler sonucu Tülomsaş için EMC storage, DELL sunucular, Vmware sunucu sanallaştırma ve EMC RecoverPoint replikasyon çözümü sağladı.tülomsaş.jpg

  Gerçekleştirilen proje ile Tülomsaş ana sistem altyapısını tamamen yenilendi. Yenilenen yapıda EMC Storage, DELL Sunucular, Vmware sanallaştırma yazılımı ve replikasyon için de EMC RecoverPoint for VM ürünü kullanıldı. Tülomsaş’ın elinde bulunan eski donanımlar kullanılarak Felaket Yönetim Merkezi oluşturuldu ve donanım bağımsız replikasyon çözümü EMC Recoverpoint for VM ile anlık replikasyon sistemi kuruldu. Eski ürünlerin FKM merkezinde kullanılabilmesi çok önceden yapılmış yatırımın da korunmasına imkân sunuldu.

   

  Tülomsaş Hakkında

  Ana faaliyeti TCDD’nin lokomotif ve vagon ihtiyacını karşılamak olan TÜLOMSAŞ çeşitli tipte lokomotif, demiryolu bakım aracı, bojili yük vagonu, çeşitli tipte dizel motor, alternatör, cer motoru, çelik ve pik döküm üretim kapasitesiyle Türk Ağır Sanayiinin lokomotifi olarak hizmet vermektedir. Bugüne kadar yaklaşık 707 adet çeşitli tipte lokomotif ve 7.680 adet çeşitli tipte bojili yük vagonu üretimi gerçekleştirilmiştir. Bunların onarımları ile diğer demiryolu araç ve gereçlerinin üretim ve onarımları da yapılmaktadır.