TÜBİTAK

  UME Hitachi ile Çok Daha Esnek ve Performanslı

  TÜBİTAK bünyesinde bulunan Ulusal Metroloji Enstitüsü (UME) storage projesi için Vector Bilgi Teknolojilerinin uzmanlık alanından faydalandı.  Oluşturdukları yeni yapıda veri depolama ürünü olarak Hitachi Data Systems (HDS) markası tercih eden UME, yüksek performans hedefini buldu.

  Hitachi Data Systems ile yüksek performanslı, esnek yapılı ve fiyat avantajı sunabilen bir veri depolama ürünü sunan Vector Bilgi Teknolojileri, Ulusal Metroloji Enstitüsünün ihtiyacı olan storage projesini tamamladı. Veri depolama konusunda dünya devleri arasında yer alan Hitachi Data Systems (HDS), yazılım tanımlı altyapı çözümlerindeki liderliğini sürdürmeye devam ediyor. Teknolojideki liderliğini bir adım ileriye taşıyan HDS, yazılım tabanlı altyapı ürün ailesi ile müşterilerine geleneksel donanım ve fonksiyonlardan kaynaklanan kısıtlamalar olmadan bilgi teknolojileri altyapılarını basitleştirme imkânı sağlıyor.

   

  TÜBİTAK Ulusal Metroloji Enstitüsü Hakkında

  TÜBİTAK Ulusal Metroloji Enstitüsü (UME), Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) çatısı altında faaliyet gösteren bir araştırma geliştirme enstitüsüdür. Enstitü'nün amacı, Türkiye'de yapılan tüm ölçümleri güvence altına almak, bu ölçümlerin uluslararası sisteme entegrasyonunu sağlamak, mevcut ve yeni ölçme teknolojilerini geliştirmek, böylece ticari ve endüstriyel ortamda kullanılan ölçümlerin doğruluğunu temin etmek için gerekli Ulusal Metroloji Sistemi'ni oluşturarak ulusal ve uluslararası ticarette eşitliğin sağlanmasına ve Türk endüstriyel ürünlerinin kalitesinin artırılmasına ve Türkiye'nin bilimsel ve teknolojik gelişmesine katkıda bulunmaktır.