Defacto

  Akdeniz Modası Mobil Dünyada Büyümeye Devam Ediyor

  Defacto, büyüme hızına paralel bir hızda müşterilerine servis verebilmek için, IT yatırımlarına da hız verdi. Bu kapsamda yönetilen, mevcut IT altyapısının, genişletilme yatırımları arasında “Mobil Etiket Yazıcı” projesi bir adım öne çıktı.

  Uzun yıllardır Zebra markasının termal yazıcı çözümlerini kullanan DeFacto, tercihini geçmişte olduğu gibi yine Zebra’dan yana kullandı. Vector üzerinden tedarik ettiği Zebra QLn320 mobil yazıcılar grup bünyesindeki yerlerini almaya devam ediyor.

  Gerçekleştirilen yatırım sayesinde, gıda dışı perakendecilerin olmazsa olmaz süreci olan “sezon” dönemlerinde yaşanan fiyat değişiklikleri, tam yerinde ve tam zamanında ürün üzerindeki fiyat etiketinin yenisi basılarak değiştirilmesi ile kontrol altına alınıyor. Bu sayede müşteriler, ürünlerin üzerinde hangi fiyatı görüyorlar ise, kasada da aynı fiyatı ödeyerek ürüne sahip olabiliyorlar.

  Karmaşık yüzdesel hesaplamaları, etiket üzerinde farklı kasada farklı fiyat çıkması nedeniyle yaşanan müşteri memnuniyetsizliklerini ve şikâyetlerini ortadan kaldıran bu sistem, operasyonel olarak çok ciddi faydalar sağladığı gibi, marka imajının ve müşteri sadakatinin artmasında da büyük rol oynamaktadır. Sektöründe hızla büyümeye devam eden DeFacto, sadece reklam faaliyetleri ile değil, gerçekleştirdiği Bilgi Teknolojisi yatırımları ile de öncü bir marka olma hedefini destekliyor.

  2003 yılında pazara girerek 2004 yılında mağazacılıkla ilgili çalışmalara başlayan DeFacto başından itibaren gerek logosu gerek renkleriyle Akdenizli bir marka olma fikri ile yola çıktı. Kendisini “Akdeniz modasının Dünyada ve Türkiye’deki öncü markası” olarak konumlandıran DeFacto, etkili reklam kampanyalarıyla da “jean”e karşı duruşunu ortaya koyarak tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.   

  Türkiye’de “Akdeniz Modası” denildiğinde akla ilk gelen marka olmayı başaran DeFacto, bugün Türkiye genelinde 242 DeFacto mağazası ile Türkiye’nin hazır giyim perakendeciliği alanında faaliyet gösteren en büyük 2 markasından biri haline geldi.