Aras Kargo

    Aras Kargo Transfer Merkezleri Genişliyor

    1979 yılında Celal Aras tarafından kurulan Aras Kargo, bugün; 19 bölge müdürlüğü, 28 transfer merkezi, 790 şube, 3.000 araçlık filosu ve 8 bin 800 kişilik uzman kadrosuyla, her ay 6 milyon kişi, kurum ve kuruluşa hizmet veren, Türkiye'nin en geniş erişim ağına sahip, öncü taşımacılık kuruluşudur.

    ARAS Kargo transfer merkezlerinde kullanılmakta olduğu mobil el terminali parkını genişletmek ve iyileştirmek üzere başlattığı projeyi 2014 yılında başlatmıştı. 2015 yılında da bu iyileştirme operasyonu hız kesmeden devam ediyor. Transfer merkezlerinde kullanılmak üzere 100 adet Motorola MC3190-G, şubelerinde kullanılmak üzere ise yine 100 adet Motorola LS3578-FZ kablosuz barkod okuyucular ile parkını genişletti. Transfer merkezlerindeki barkod okuma süreçlerinin hızlanmasına katkı veren bu teknolojik yatırım sayesinde müşterilerine daima en iyi hizmeti vermeyi amaçlayan Aras Kargo, hızına hız kattı.

    Yapılan tüm araştırma ve yazılım testleri neticesinde Aras Kargo, mevcut cihaz parkında hali hazırda kullanmakta olduğu Motorola MC3090-G model mobil el terminallerinin yeni nesil modeli olan Motorola MC3190-G mobil el terminalleri ile devam yönünde karar almıştı.

    Başlatılan cihaz parkı genişletme ve iyileştirme projesi kapsamındaki ilk alımını 2013 yılının sonlarında Vector üzerinden gerçekleştiren Aras Kargo, geçtiğimiz aylarda satın aldığı 100 yeni terminal ile bu alandaki yatırımlarını genişletmiş oldu. Aras Kargo, bu revizyon projesi sayesinde kargo taşımacılığının her aşamasının vazgeçilmezi olan barkodlu takip süreçlerini çok daha hızlı ve güvenli bir şekilde sürdürmeye devam ediyor.